sesli sohbet

Sohbet ya da söyleşi;arkadaşca ve dostça konuşarak güzel vakit geçirmek, söyleşi, yarenlik, hasbihâl ve muhabbet anlamlarına gelir. Türkçeye Arapçadan geçmiştir.Sohbet gelişen tekonoloji cihazları ile seslisohbet olarakda adlandırılan uygulamalar ve web siteleri çıkmıştır.

Seslisohbet.

Sohbet ve sesli kelimelerinin yüklediği anlamları bir arada taşıdığı için sesli sohbet olarak adlandırılan genel olarak bir uygulama veya web sitesinde insanların birbirleri ile sesli olarak sohbet yapmalarına verilen isimlerden sadece bir tanesidir.

Seslisohbet denilince genel de son yıllarda bir hayli çoğalan seslichat siteleri akla gelmektedir.Çeşitli web siteleri veya uygulamalar her ne kadar seslisohbet hizmeti sunsada sesli sohbet siteleri bu manada en iyi hizmeti veren sistemlerdir.Seslichat olarak da isimlendirebileceğimiz bu siteler kullanıcılarına kameralı seslisohbet hizmeti de sunmaktadır.

 Kameralı seslisohbet.

Yukarıda değindiğimiz gibi seslichat sitesi sadece sesli konuşma sunmamakta,bunun yanında kameralı seslichat de sunmaktadır.Kameralı sesli chat ile görüntülü olarak görüşme yapılırken aynı anda sesli görüşmede yapılabilmektedir.

seslisohbet

seslisohbet

Seslichat sitesi içerisinde sesli chat odaları bulunmaktadır.Bu odalar içerisinde kullanıcılar diğer kullanıcılarla sesli chat yapmanın yanı sıra kameralı chat de yapabilmektedir.Aynı anda yazımsal ,sesli ve kameralı sohbet yapma özelliği sunan sesli sohbet sitelerinin yıllar öncesi hizmeti girmesi ve Türkiye’de aktfi olarak kullanılmaya başlaması ile bir çok benzeri sistem ortaya çıktı.Ama Seslisohbet sistemleri benzerleri ortaya çıkmasına rağmen yine de sohbet severler tarafından en çok tercih edilen sohbet sitelerinin başında gelmektedir.

Sesli sohbet geçmişi ile tr.wikipedia üzerinden veya google.com.tr de kısa bir araştırma yaparak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bakınız; sesli sohbet

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir