Kameralı sesli chat

Merhaba

İletişimin insanlar için ne denli olduğunu bilmeyeniz yok ister istemez gün içerisinde birebir,mobil cihazlar veya internet üzerinden bir çok kişi ile iletişim kurmaktayız.Hayatımızın her alanında iletişim kurmak zorunda olduğumuz ve iletişiminin nedenli önemli olduğu açıkca bilinmekte.Makalemde Kameralı seslichat sitelerine yer vereceğim.Bir diğer ismi ile seslisohbet olarak bilinen görüntülü seslichat sitelerinden biraz bahsetmek istiyorum.

Makalemde kameralı sesli chat nedir,özellikleri nelerdir,bizlere sunduğu kolaylıklar ve kullanımı hakkında kısa bilgiler vereceğim.

Kameralı seslichat nedir?

Öncelikle kameralı seslichat bizlerin arkadaşlarımızla veya seslisite içerisinde bulunan diğer insanlar ile kameralı ve sesli olarak görüşmemize imkan sağlayan arkadaşlık sohbet sitesidir.

Peki özellikleri nedir.

Kameralı seslisohbet sitesinin en başta dikkat çeken özellikleri görüntülü olarak iletişim kurmamızı sağlamasıdır.Kamera aracılığı ile odalar içerisinde bulunan kullanıcıların hepsi aynı anda kameralarını aktif yaparak görüntülü görüşme yapabilmekte.

Görüntülü sohbet imkanının yanı sıra sesli olarak da görüşmeye olanak sağlamaktadır.Mikrofon aracılığı ile arkadaşını veya diğer kişiler ile oda içerisinde sesli iletişim kurabilirsiniz.

Bunlara ek olarak ücretsiz ve sınırsız hizmet sunması,üye olmadan da kameralı seslichat yapılabilmesi gelmektedir.

seslichat

seslichat

 Sunduğu kolaylıklar.

Yine yukarıda bahsi geçtiği gibi üye olmadan sunulan hizmetlerin hepsini kullanabilmemiz.Hızlı bir şekilde bir çok kişi ile iletişim kurmamız odalar içerisinde yeni arkadaşlar ile tanışmamız gibi kolaylıklar sunulmakta.

Kullanımı.

Seslichat sitesi kullanım kolaylığıda göze çarpmakta.Siteyi ziyaret ettiğimiz zaman sadece ilk defa giriş yapıyorsak odalara girebilmemiz için eklenti yüklememiz gerekmektedir.Eklenti yüklemesi gerçekleştikden sonra odalara giriş yapabiliriz.

Kameralı seslichat için yapmamız gerek tek şey oda içerisinde bulunan kamera resmine tıklamak.Bu sayede kameralı seslisohbet yapabiliriz.

Mikrofon aracılığı ile seslisohbet yapmak için ise oda içerisinde bulunan konuşma yazının üstüne tıklamamız olacaktır.Böylelikle oda içerisinde mikrofonumuz aktif olacak ve diğer kullanıcılara sesimizi duyurabileceğiz.

Diğer özellikleri ve kullanımı hakkında bilgileri bir başka makalemde yazacağım.

Genel olarak seslichat sitelerinin bizlere sunduğu özellikler bunlardır.

Sizlere tavsiye edebilceğimiz bazı seslisohbet siteleri.

Kameralı seslisohbet

Kameralı seslisohbet

Sesli chat

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir